Grupa młodych Żydów i arabskich uchodźców odwiedzi Auschwitz. "Musimy im przybliżyć historię"

Świat
Grupa młodych Żydów i arabskich uchodźców odwiedzi Auschwitz. "Musimy im przybliżyć historię"
Wikimedia Commons/muzeum Auschwitz

Składająca się z młodych Żydów i uchodźców z Syrii oraz Iraku 25-osobowa grupa z Niemiec zamierza odwiedzić w sierpniu były niemiecki nazistowski obóz zagłady Auschwitz-Birkenau - poinformowała we wtorek austriacka katolicka agencja prasowa Kathpress. W programie zaplanowanej od 6 do 10 sierpnia wizyty w Polsce jest również Kraków.

Jak wyjaśnia Kathpress, to wspólny projekt działających w Niemczech Unii Progresywnych Żydów oraz Centralnej Rady Muzułmanów (ZMD). Swój udział w podróży zapowiedzieli m.in. premierzy Turyngii oraz Szlezwiku-Holsztyna, Bodo Remelow z Lewicy oraz Daniel Guenther z CDU.

 

- Okazją stała się debata na temat imigracji, w której politycy często wskazywali, że jeśli chcemy, by uchodźcy się integrowali, to musimy im przybliżyć historię Niemiec oraz historię narodowego socjalizmu" - przekazała Kathpress sekretarz generalna Unii Irith Michelsohn. "To może być początek pokojowego współżycia w Niemczech - oceniła. W jej ocenie "każdy kto odwiedził takie miejsce (Auschwitz-Birkenau) nie może negować Holokaustu".

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie