Chcieli okraść dom. Nie wiedzieli, że mieszka tam były wojskowy

Polska

Dwóch mężczyzn próbowało w ciągu dnia obrabować jeden z domów w Świętoszowie (woj. dolnośląskie). Mieli pecha, bo przyłapał ich właściciel, były wojskowy. Nie tylko ich zatrzymał do przyjazdu policji, ale i sam wymierzył im sprawiedliwość. Włamanie opisał na Facebooku i opublikował zdjęcia mężczyzn. "Sprzęt odzyskany, resztę zostawię dla siebie. Świętoszów na pewno zapamiętają" - napisał.

Do kradzieży doszło w niedzielę ok. godz. 14:30. Dwóch mężczyzn wtargnęło na podwórko mieszkańca Świętoszowa (woj. dolnośląskie). Nie wiedzieli, że to posesja byłego wojskowego.

 

Właściciela nie było w mieszkaniu. O tym, że ktoś znajduje się na jego podwórku poinformowali go sąsiedzi. Były wojskowy szybko wrócił do domu i złapał włamywaczy.

 

"Informacja dla mieszkańców Świętoszowa, dzisiaj o godz 14.30 podczas mojej nieobecności tych dwóch złodziei, jak się okazało z Żagania, spenetrowało mi podwórko, kradnąc sprzęt typu: wkrętarki, wiertarki. Jak widać godzina nie gra roli. Sprzęt odzyskany, resztę zostawię dla siebie. Świętoszów na pewno zapamiętają" - napisał na Facebooku.

 

Post cieszy się w sieci olbrzymią popularnością.

 

"Jak inaczej mamy informować sąsiadów o złodziejach?"

 

Mężczyzna zaskoczony tak szeroką reakcją na wydarzenie opublikował dłuższy wpis.

 

 

Podkreślił, że Polacy chcą czuć się bezpiecznie, "ale jest inaczej". "Dlaczego my mamy się obawiać prawa (myślę o RODO), a nie przestępcy. Wszyscy złodzieje zatrzymani na gorącym uczynku na posesjach, w sklepach, powinni być publikowani jak pedofile" - napisał pan Tomasz.

 

"Jak mamy poinformować sąsiadów o złodziejach? Najlepiej fotkami, przecież nie będziemy tworzyć sztucznych rysopisów" - dodał odnosząc się do opublikowanych przez niego zdjęć. 

 

Podkreślił, że nie jest bohaterem, a "obywatelem, który pilnuje swojego, na co ciężko zapracował". "Myślę, że każdy z Was postąpił by tak jak ja" - podsumował.

 

polsatnews.pl

mr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie