Zuchwały napad na sklep Apple'a. Złodzieje w pół minuty ukradli sprzęt o wartości 27 tys. dolarów

Świat
Zuchwały napad na sklep Apple'a. Złodzieje w pół minuty ukradli sprzęt o wartości 27 tys. dolarów
Facebook/Fresno Police Department

Czterej zamaskowani rabusie wbiegli do sklepu Apple'a w Kalifornii i w ciągu kilkudziesięciu sekund ukradli 26 urządzeń o łącznej wartości 27 tysięcy dolarów, po czym uciekli. Kradzież przebiegała błyskawicznie, na tyle szybko, że obsługa sklepu nie zdążyła nawet zareagować.

Zdarzenie, do którego doszło w sklepie Aplle'a w Fasion Fair Mall we Fresno w Kalifornii, zarejestrowały kamery monitoringu.

 

Na nagraniu opublikowanym w internecie widać, jak ubrani w bluzy z kapturem sprawcy wbiegają do sklepu pełnego klientów, a następnie zabierają leżącą na stołach wystawowych elektronikę.

 

Całe zdarzenie było bardzo dynamiczne - trwało zaledwie pół minuty. Zdezorientowani klienci i obsługa sklepu nie zdążyli nawet zareagować.

 

 

Działający z zaskoczenia sprawcy nie musieli nawet używać broni.

 

Rabusiów próbował zatrzymać jeden ze świadków, który stanął w drzwiach salonu próbując odciąć im drogę ucieczki. Na nic się to jednak zdało. Mężczyzna został przewrócony, a złodzieje uciekli ze sklepu.

 

 

Miejscowa policja, która prowadzi dochodzenie w tej sprawie poinformowała, że łupem złodziei padło 26 laptopów oraz smartfonów amerykańskiej firmy, wśród których były najdroższe modele. Straty wyceniono na 27 tysięcy dolarów.

 

Policja z Fresno wyznaczyła nagrodę pieniężną za pomoc z ustaleniu sprawców napadu. Według śledczych napadu dokonali czarnoskórzy mężczyźni w wieku od 16 do 18 lat.

 

Policja nie wyklucza, że oprócz osobników widocznych na nagraniu, w napadzie mogła brać piąta osoba, która pełniła rolę kierowcy przestępczej szajki.

 

Rzecznik amerykańskiego giganta odmówił komentarza w tej sprawie do czasu zakończenia śledztwa.

 

CBS, USA Today

dk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie