Kolejny świadek w procesie "dilera gwiazd" przyznał, że kupował od niego kokainę

Polska
Kolejny świadek w procesie "dilera gwiazd" przyznał, że kupował od niego kokainę
Public Domain

W poniedziałek odbyła się kolejna rozprawa w prawie Cezarego P., zwanego "dilerem gwiazd". Jeden ze świadków przyznał, że kupował od niego narkotyki. Wcześniej był podejrzany, że pomagał oskarżonemu zdobywać klientów.

Cezary P. jest oskarżony o sprzedaż kokainy wartej ponad milion złotych. Proces toczy się przed Sądem Rejonowym dla Warszawy Pragi-Północ.

 

Przesłuchano prezentera i byłą miss województwa

 

Na poniedziałek było wezwanych 19 świadków, których rozmowy z "dilerem gwiazd" policja podsłuchała na telefonie Cezarego P. Wśród osób, które miały być przesłuchane tego dnia, byli m.in. prezenter telewizyjny, modelka i była miss jednego z województw, a także syn jednego z byłych premierów. Żadne z nich się nie stawiło. Sędzia Anita Kowal przesłuchała tylko pięć osób.

 

24-letnia prawniczka zeznała, że kiedyś dzwoniła do Cezarego P., żeby odwiózł jej kolegę, który za dużo wypił. Innym razem miała dzwonić, żeby podwiózł także ją. Przed sądem mówiła, że nie zna P., chociaż w protokole ze śledztwa zapisano, iż powiedziała: "jednak go znam". Sędzia niewiele dowiedziała się także od 40-letniej stewardessy, która według prokuratury miała dostać numer do "dilera gwiazd" od jednej ze współoskarżonych w tej sprawie. - Nie znam nikogo takiego - powiedziała.

 

32-letni Aleksander P. powiedział sądowi, że nigdy nie brał od nikogo numeru telefonu do Cezarego P. i nie zamawiał narkotyków przez telefon. - Nie znam oskarżonego. Nie mam koncepcji, po co mogłem dzwonić do tego mężczyzny, co mogłem od niego chcieć - zeznał. Twierdził, że jeśli wykonał jakieś połączenie do P., to był wtedy pod wpływem alkoholu.

 

"Sędzia nie piła ze mną, by widzieć różnicę"

 

Sąd odtworzył świadkowi nagrania z podsłuchu. 32-latek opisał Cezaremu P. kim jest i gdzie na niego czeka. "Postaraj się być jak najszybciej" - ponaglał. Sędzia pytała świadka, czy zawsze tak składnie wypowiada się, gdy jest pijany. Aleksander P. przekonywał, że na nagraniu mówi mniej wyraźnie niż na trzeźwo. "Może sędzia mnie nie zna na tyle i nie piła ze mną, żeby widzieć różnicę" - stwierdził.

 

Według prokuratury Aleksander P. miał dostać numer telefonu do Cezarego P. od swojego wspólnika Mateusza A. Ten drugi przyznał w poniedziałek przed sądem, że mógł podawać numer do dilera. Powiedział także, że usłyszał za to zarzuty.

 

- Nie pamiętam, czy dałem kontakt do Czarka z własnej inicjatywy czy na prośbę - zeznał A. Na nagraniach rozpoznał swój głos, głos Cezarego P., a także dwóch kolegów, którym miał podać namiary na dilera. "»Połówka za 500« (cytat z nagrania - red.) to mogły być narkotyki. Ja dzwoniłem do Czarka kilka lub kilkanaście razy. Zawsze w jednym celu. Spotykaliśmy się w jego samochodzie, dużym, czarnym".

 

Zatrzymany przed nocnym klubem

 

Aleksander P. usłyszał zarzuty w związku z posiadaniem narkotyków. Centralne Biuro Śledcze Policji na wniosek prokuratury przedstawiło podobne zarzuty 43 domniemanym klientom "dilera gwiazd".

 

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali Cezarego P. w maju 2016 roku przed nocnym klubem przy ul. Hożej. Miał wtedy sprzedawać kokainę biznesmenowi Jerzemu K. 45-letni klient nie ukrywał przed śledczymi, po co spotykał się z oskarżonym. Mimo setek nagrań i innych dowodów, jakie zebrała prokuratura, "diler gwiazd" nie przyznał się do winy. Wyjaśniał, że narkotyki posiadał wyłącznie na własny użytek, bo jak "miał bóle", zjadał 3 gramy kokainy w odstępach co pół godziny. P. od maja 2016 roku przebywa w areszcie.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie