Nastolatka wypadła z łódki. Przerwano poszukiwania na Zalewie Kamieńskim

Polska

W piątek po południu przerwano na Zalewie Kamieńskim poszukiwania nastolatki, która w czwartek miała wypaść tam z łodzi - poinformowała straż pożarna. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje prokuratura. Jak powiedział polsatnews.pl rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Rałał Goeck, poszukiwana dziewczyna jest w wieku około 15 lat.

W sobotę poszukiwania będą wznowione z udziałem sonaru - wynika z informacji zachodniopomorskiej straży pożarnej.

 

W piątek od rana w akcji poszukiwawczej brały udział dwie jednostki WOPR, jedna łódź straży pożarnej oraz jedna łódź Brzegowej Stacji Ratowniczej z Dziwnowa, a także grupa strażackich płetwonurków.

 

Śledztwo w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia pokrzywdzonej nadzoruje tamtejsza prokuratura rejonowa - powiedziała w piątek rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska. Pytana o szczegóły zdarzenia odpowiedziała, że prokuratura nie udziela więcej informacji w tej sprawie.

 

Wypadek miał miejsce w okolicach Kamienia Pomorskiego. Z wcześniejszych informacji wynikało, że dziewczyna pływała na jachcie w grupie, której członkowie mogli być jej znajomymi bądź rodziną. Dziewczyna miała wypaść z łodzi i zniknąć pod wodą.

 

PAP

nro/luq/prz/paw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze