Atak nożownika na Zachodnim Brzegu Jordanu. Napastnik został zastrzelony

Świat

Jeden Izraelczyk zginął a dwóch zostało rannych w wyniku czwartkowego ataku nożownika z Palestyny w jednym z osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu Jordanu. Armia izraelska poinformowała, że napastnik został zastrzelony.

Nożownik zaatakował w osiedlu Adam, które znajduje się między Jerozolimą a Ramallah. Jedna z zaatakowanych osób zmarła w szpitalu, jedna przebywa w szpitalu w stanie ciężkim, a jedna została lekko ranna. "Terrorysta został postrzelony i zmarł" - poinformowała izraelska armia.

 

Atak, przeprowadzony przez 17-letniego mieszkańca miejscowości Kobar, został pochwalony przez rządzącą Palestyną organizację Hamas. -Była to bohaterska i odważna akcja - powiedział rzecznik Hamasu Fawzi Barhoum.

 

Był to kolejny atak nożownika na palestyńskich ziemiach okupowanych przez Izrael. W kwietniu br. w pobliżu jednej ze stacji benzynowych na Zachodnim Brzegu Jordanu Palestyńczyk próbował dźgnąć Izraelczyka śrubokrętem. Palestyńczyk został postrzelony i następnego dnia zmarł w szpitalu. Takich napastników izraelska armia nazywa "samotnymi wilkami".

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie