Facebook zalicza najgorszy dzień na giełdzie. Wartość firmy spadła o ponad 120 mld dolarów

Biznes
Facebook zalicza najgorszy dzień na giełdzie. Wartość firmy spadła o ponad 120 mld dolarów
pixabay/Simon

Facebook najprawdopodobniej zaliczy w czwartek najgorszy dzień w swej historii; notowania jego akcji spadły o blisko 19 proc., a wartość rynkowa firmy o dużo ponad 100 mld dolarów - podaje AP.

Opublikowane w środę wieczorem wyniki firmy za drugi kwartał 2018 roku rozczarowały inwestorów, ponadto Facebook poinformował, że jego przychód spadnie, ponieważ firma promuje nowe produkty; wcześnie rano - według "Wall Street Journal” - wartość firmy spadła o 120 mld USD.

 

Wraz z Facebookiem spadały na Wall Street notowania innych spółek technologicznych.

 

Śledztwo ws. prywatności

 

Bardzo duży spadek na giełdzie Facebook zaliczył już pod koniec marca; notowania jego akcji spadły w ciągu nieco ponad tygodnia o 73 mld dolarów (13,5 proc.) w związku z wykorzystaniem przez firmę Cambridge Analytica (CA) danych niemal 50 mln użytkowników serwisu i wszczętymi w tej sprawie dochodzeniami.

 

Firma ta, bez zgody i wiedzy użytkowników platformy, pozyskała przez zewnętrzną aplikację dane 87 mln osób korzystających z Facebooka i przetwarzała je na potrzeby m.in. kampanii politycznych.

 

Przed wiosennymi spadkami inwestorzy wyceniali Facebooka na 500 mld USD, co czyniło go piątą najbardziej wartościową firmą w USA.

Do spadku notowań Facebooka przyczyniła się amerykańska Federalna Komisja Handlu, która podjęła śledztwo w sprawie praktyk Facebooka dotyczących prywatności.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie