"Rz": warszawska giełda walczy o Tel Awiw

Biznes
"Rz": warszawska giełda walczy o Tel Awiw
Polsat News

W boju o izraelski parkiet GPW zetrze się z giełdami z Londynu, Toronto i Singapuru - informuje wtorkowa "Rzeczpospolita".

W gazecie czytamy, że napięcie polityczne na linii Polska-Izrael nie są przeszkodą w inwestycjach. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", Giełda Papierów Wartościowych (GPW) zainteresowana jest przejęciem udziałów w giełdzie w Tel Awiwie (TASE). "Dostała zaproszenie do udziału w przetargu na pakiet kontrolny głównej giełdy izraelskiej - 72 proc. akcji wystawiły duże instytucje finansowe będące akcjonariuszami telawiwskiego parkietu" - napisano.

 

"Rz" zaznacza, że telawiwski parkiet "znany jest jako miejsce finansowania bardziej ryzykownych inwestycji, w tym innowacji i startupów".

 

"Potencjalna wartość transakcji to co najmniej 490 mln zł, a w finansowaniu tej operacji GPW może pomóc Polski Fundusz Rozwoju"- wynika z informacji "Rz".

 

Jak podała gazeta, TASE spodziewa się zainteresowania ze strony wiodących giełd światowych, co znacząco wzmocni pozycję konkurencyjną izraelskiej giełdy na całym świecie, doprowadzi do nawiązania międzynarodowej współpracy i przyciągnie zagranicznych inwestorów.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie