Śląsk: policja przejęła 130 kg marihuany wartej blisko 4 mln złotych

Polska
Śląsk: policja przejęła 130 kg marihuany wartej blisko 4 mln złotych
Policja Śląsk

Około 130 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości szacowanej na blisko 4 mln złotych przejęli śląscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową. To największa jednorazowa ilość narkotyków, zabezpieczona w tym roku w woj. śląskim. Przy pomocy antyterrorystów zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy zostali już aresztowani.

Jak podało biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, nad sprawą pracowali funkcjonariusze z tamtejszego wydziału antynarkotykowego, którzy uzyskali informację o mężczyznach mogących przewozić znaczne ilości narkotyków.

 

Wobec informacji, że podejrzewani mogą posiadać broń, w akcję ich zatrzymania zaangażowano śląskich antyterrorystów. Wewnątrz busa, który stał na terenie należącej do jednego z mężczyzn posesji w powiecie pszczyńskim, policjanci znaleźli kartonowe pudła, w których było łącznie 130 kg marihuany. W samochodzie znajdowały się też broń palna i amunicja.

 

Decyzją Sądu Rejonowego w Pszczynie obaj zatrzymani zostali już tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

 

Według policji sprawa ma charakter rozwojowy - śledczy ustalają skąd pochodziły i do kogo miały trafić zabezpieczone narkotyki o czarnorynkowej wartości oszacowanej na blisko 4 mln zł.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie