Kilkadziesiąt kilogramów narkotyków przejęli policjanci z Poznania. Ich wartość to ponad milion złotych

Polska

Narkotyki były w mieszkaniu 26-letniego mieszkańca Poznania. Przechowywał je w walizkach, workach foliowych i w lodówce. W wyniku dalszych działań operacyjnych policjanci zatrzymali jeszcze dwóch mężczyzn. Wszyscy usłyszeli zarzuty posiadania i handlu środkami odurzającymi, a także nielegalnego posiadania broni i amunicji. Dwóch z zatrzymanych trafiło do aresztu.

25 maja poznańscy policjanci wspólnie z antyterrorystami zatrzymali 26-letniego mieszkańca Poznania. W mieszkaniu, w którym przebywał, funkcjonariusze znaleźli znaczne ilości narkotyków - 16,7 kg marihuany, 18,2 kg amfetaminy oraz 2,5 tys. tabletek ekstazy.

 

Środki te były przechowywane m.in. w walizkach, workach foliowych i lodówce. W mieszkaniu zabezpieczono również ponad 300 sztuk amunicji.

 

Wpadali po kolei

 

Kilka godzin później policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna miał wspólnika. Późnym popołudniem 32-letni mężczyzna także został zatrzymany. W miejscu, gdzie przebywał znaleziono nielegalną broń oraz zabezpieczono 62 tys. złotych w gotówce.

 

Podczas przeszukania miejsca zameldowania 32-latka, zatrzymano jeszcze trzeciego mężczyznę, przy którym również znaleziono narkotyki.

 

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty dot. nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków.

 

Decyzją sądu, na wniosek poznańskiej prokuratury, dwóch z zatrzymanych trafiło do aresztu. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec trzeciego z mężczyzn, sąd zdecydował o dozorze kuratora.

 

polsatnews.pl

zdr/paw
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie