Współzałożycielka ruchu Femen popełniła samobójstwo. Jej ciało znaleziono w paryskim mieszkaniu

Świat
Współzałożycielka ruchu Femen popełniła samobójstwo. Jej ciało znaleziono w paryskim mieszkaniu
Facebook/Oxana Shachko

Jedna z założycielek i aktywistek organizacji Femen Oksana Szaczko popełniła samobójstwo w swym mieszkaniu w Paryżu, miała 31 lat - poinformowała we wtorek aktywistka tej organizacji Inna Szewczenko.

- Oksanę znaleziono martwą w jej paryskim mieszkaniu w poniedziałek wieczorem - powiedziała agencji AFP przez telefon Szewczenko.

 

Wcześniej we wtorek inna współzałożycielka ruchu Femen Anna Gucol potwierdziła na Facebooku zgon Szaczko. "Najodważniejsza (...) Oksana Szaczko opuściła nas. Łączymy się w bólu z jej bliskimi i rodziną" - napisała Gucol.

 

 

Według źródła, na które powołuje się Interfax-Ukraina, Oksana Szaczko, która mieszkała we Francji od 2013 roku, w ciągu dwóch lat dwukrotnie podejmowała próbę samobójczą.

 

Ruch Femen powstał w 2008 roku na Ukrainie. Jego działaczki walczą o prawa kobiet, występują przeciwko prostytucji, przemocy wobec kobiet, molestowaniu seksualnemu, łamaniu praw człowieka, przeciw patriarchalizmowi. Organizują kontrowersyjne happeningi, podczas których występują obnażone do pasa.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie