Ojciec prezydenta Dudy "jedynką" na krakowskiej liście PiS do sejmiku

Polska
Ojciec prezydenta Dudy "jedynką" na krakowskiej liście PiS do sejmiku
ncbr.gov.pl

Krakowską listę Zjednoczonej Prawicy do sejmiku wojewódzkiego otwierał będzie prof. Jan Duda, ojciec prezydenta Andrzeja Dudy. Drugie miejsce przypadło szefowi małopolskiej "Solidarności" Wojciechowi Grzeszkowi. Listy wyborcze Komitet Polityczny PiS zatwierdził w piątek.

- Profesor Duda otrzymał pierwsze miejsce ze względu na swoją dotychczasową pracę w sejmiku praz osiągnięty w poprzednich wyborach wynik - tłumaczył w rozmowie z LoveKraków.pl poseł PiS Jarosław Szlachetka.

 

Prof. Jan Duda jest radnym sejmiku małopolskiego. Wykłada też na krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej oraz w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Ojciec prezydenta zasiada ponadto w Radzie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

 

Działalność Rady nadzoruje minister nauki i szkolnictwa wyższego, wicepremier Jarosław Gowin.

 

Były rzecznik rządu liderem okręgu


Jak poinformował poseł Jarosław Szlachetka, z trzeciego miejsca o mandat do sejmiku będzie się ubiegał Tomasz Urynowicz, radny miejski z Porozumienia Jarosława Gowina.

 

Natomiast rzecznik rządu Beaty Szydło Rafał Bochenek będzie liderem okręgu obejmującego powiaty krakowski ziemski, miechowski, proszowicki oraz wielicki.

 

LoveKrakow.pl, polsatnews.pl

paw/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie