PKW zwróciła się do premiera ws. dodatkowych środków na wybory samorządowe

Polska
PKW zwróciła się do premiera ws. dodatkowych środków na wybory samorządowe
Polsat News

PKW wystosowała pismo do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o dodatkowe środki na przeprowadzenie wyborów samorządowych - poinformowała we wtorek rzeczniczka PKW Anna Godzwon. Po wprowadzeniu zmian w Kodeksie wyborczym jesienne wybory mogą kosztować około 750 milionów złotych.

Jak podkreśliła, głównym adresatem pisma jest premier, ale zostało ono skierowane także do wiadomości innych najważniejszych osób w państwie, m.in. do marszałków Sejmu i Senatu Marka Kuchcińskiego i Stanisława Karczewskiego oraz do minister finansów Teresy Czerwińskiej.

 

Według Godzwon treść pisma zostanie podana do publicznej wiadomości w środę. W pierwszej kolejności muszą się z nim zapoznać adresaci - zaznaczyła.

 

Wynagrodzenia dla komisarzy wyborczych

 

W niedawnym wywiadzie w radiu RMF FM szefowa Krajowego Biura Wyborczego Beata Tokaj podkreśliła, że zgodnie z najnowszymi szacunkami KBW jesienne wybory po wprowadzeniu zmian w Kodeksie wyborczym mogą kosztować około 750 milionów złotych.

 

Jak dodał, najwięcej środków pochłonie zakup sprzętu dla obwodowych komisji wyborczych - kamer do transmisji z lokali wyborczych, komputerów, skanerów i oprogramowania.

 

Podkreśliła, że znaczącą pozycją będą także wynagrodzenia dla stu komisarzy wyborczych i Korpusu Urzędników Wyborczych, w skład którego wejdzie około 5,5 tysiąca osób.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie