Prezydent Nowego Sącza zrezygnował z członkostwa w PiS

Polska
Prezydent Nowego Sącza zrezygnował z członkostwa w PiS
UM Nowy Sącz

Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak zrezygnował z członkostwa w PiS. "Uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym na ręce prezesa Jarosława Kaczyńskiego złożyłem rezygnację z członkostwa w partii Prawo i Sprawiedliwość" - napisał Nowak w poniedziałek na Facebooku.

 

Również w biurze prasowym nowosądeckiego urzędu miasta powiedziano, że prezydent Nowego Sącza zrezygnował z członkostwa w PiS. - Potwierdzamy, że pan prezydent zrezygnował z członkostwa w PiS, jednak na razie nie udzielamy powodów tej decyzji” - powiedziała pracownica biura prasowego Urzędu Miasta.

 

 

Według nieoficjalnych doniesień, decyzja prezydenta Nowaka, który od 2006 r. nieprzerwanie pełni funkcję prezydenta Nowego Sącza i startował jako reprezentant PiS, ma związek z ogłoszoną niedawno decyzją Komitetu Politycznego PiS o kandydowaniu na prezydenta tego miasta w najbliższych wyborach Iwony Mularczyk, żony posła PiS Arkadiusza Mularczyka.

 

Nowak był w latach 2001-2005 posłem PiS. W 2017 r. prezydent Andrzej Duda odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

PAP

jm/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie