Majchrowski z poparciem PO, N, PSL, SLD i Stowarzyszenia Przyjazny Kraków

Polska
Majchrowski z poparciem PO, N, PSL, SLD i Stowarzyszenia Przyjazny Kraków
PAP/Jacek Bednarczyk

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wystartuje w wyborach samorządowych z poparciem PO, Nowoczesnej, PSL, SLD i Stowarzyszenia Przyjazny Kraków. Ugrupowania te wystawią też wspólną listę kandydatów do Rady Miasta Krakowa. Na razie nie wiadomo, jak będzie nazywał się komitet wyborczy.

Podpisanie "deklaracji krakowskiej" w sprawie wyborów samorządowych ogłosili w czwartek: przewodniczący PO w Małopolsce Aleksander Miszalski, szef małopolskich struktur Nowoczesnej Grzegorz Filipek, prezes małopolskiego PSL Andrzej Kosiniak-Kamysz, szef SLD w Małopolsce Ryszard Śmiałek oraz Sławomir Pietrzyk z prezydenckiego klubu radnych Przyjazny Kraków.

 

Politycy zadeklarowali wolę współdziałania na rzecz rozwoju Krakowa i wspieranie projektów obywatelskich. "Postanowiliśmy, że w nadchodzących wyborach samorządowych wystartujemy do Rady Miasta Krakowa z jednej wspólnej listy, a naszym wspólnym kandydatem na prezydenta będzie prof. Jacek Majchrowski" - napisali sygnatariusze deklaracji.

 

- Nie ma tutaj żadnych deklaracji politycznych. Mówimy tylko i wyłącznie o Krakowie - powiedział Majchrowski. Jak podkreślił, cieszy się z uzyskanego poparcia. Pytany, czy jest liderem bloku "anty-PiS" odparł: - Mogę powiedzieć, że Zjednoczona Prawica jest blokiem anty-Majchrowskim. Dopytywany dodał: "Jestem szefem bloku, który idzie do zwycięstwa w wyborach".

 

Jacek Majchrowski jest prezydentem Krakowa od 2002 r. i po raz piąty zamierza wystartować w wyborach.

 

PAP

jm/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie