PO wycofała poparcie dla Ujazdowskiego. Wspólnego kandydata wskaże Nowoczesna

Polska

Platforma Obywatelska wycofała poparcie dla Kazimierza M. Ujazdowskiego w wyborach na prezydenta Wrocławia, a Nowoczesna wystąpiła z koalicji w regionie. Partie wystawią wspólnego kandydata w ramach Koalicji Obywatelskiej. Wskaże go Nowoczesna.

Schetyna poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej, że razem z szefową Nowoczesnej Katarzyną Lubnauer przedstawią regionalnym władzom PO i Nowoczesnej propozycję Koalicji Obywatelskiej we wszystkich powiatach Dolnego Śląska, a także w ośmiu miastach prezydenckich.

 

- Tworzymy koalicję na lata, by pokonać PiS, będzie to koalicja zwycięska - przekazał przewodniczący PO Grzegorz Schetyna na konferencji we Wrocławiu. 

 

Pięciu kandydatów PO, trzech Nowoczesnej

 

Lider PO mówił, że Koalicja Obywatelska wystawi wspólnych kandydatów na prezydentów ośmiu miast w województwie dolnośląskim. Prezydentów trzech miast ma wskazać Nowoczesna, będą to: Świdnica, Lubin, Wrocław. Kandydatów na prezydentów Wałbrzycha, Jeleniej Góry, Bolesławca, Legnicy i Głogowa ma wskazać Platforma.

 

- Koalicja Obywatelska jest dla nas projektem strategicznym, najważniejszym dla skutecznego zjednoczenia opozycji - podkreślił Schetyna.

 

- Dzisiaj, żeby ta koalicja mogła zmaterializować się we Wrocławiu, musimy, jako dwie współpracujące ze sobą partie zrobić bardzo wyraźny i konkretny krok w tył. W przypadku PO to jest konieczność wycofania poparcia dla Kazimierza Ujazdowskiego, naszego kandydata (na prezydenta Wrocławia) zgłoszonego przez struktury regionalne. Dla Nowoczesnej - opuszczenie dotychczasowej koalicji, w której funkcjonuje w wyborach w mieście Wrocławiu - oświadczył polityk Platformy.

 

"Dobro wyższe"

 

Jak dodał, decyzja ta była bardzo trudna zarówno dla PO, jak i Nowoczesnej, a została podjęta ze względu "na dobro wyższe", jakim jest możliwość powołania Koalicji Obywatelskiej w całym regionie.

 

Szefowa Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer przyznała, że "nie jest tajemnicą, że kandydatem może zostać, któryś z polityków wymieniany wcześniej w mediach: Jacek Sutryk czy Michał Jaros".

 

- Wybierzemy kandydata, który będzie najlepszy dla Wrocławia - zapewniła. 

 

Ujazdowski: swoją decyzję ws. wyborów samorządowych podejmę niezależnie

 

Po konferencji do sprawy odniósł się sam Kazimierz Ujazdowski.

 

"Swoją decyzję ws. wyborów samorządowych podejmę niezależnie i ogłoszę ją po 8.08. Wiem, że wrocławianie chcą władzy, która faktycznie zajmie się poprawą jakości życia w mieście, będzie przejrzysta i bezstronna. Dowiodła tego akcja #SprawyDoZałatwienia" - napisał na Twitterze.

 

 

PAP, polsatnews.pl

ml/mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie