Zmiana warty w Fiacie. Koniec "epoki Marchionne". Firmą pokieruje dotychczasowy szef Jeepa

Moto
Zmiana warty w Fiacie. Koniec "epoki Marchionne". Firmą pokieruje dotychczasowy szef Jeepa
PAP/EPA/Jeff Kowalsky
Na zdjęciu: Sergio Marchionne.

Brytyjczyk Mike Manley został nowym szefem koncernu Fiat Chrysler Automobiles (FCA). Na stanowisku dyrektora generalnego zastąpi Sergio Marchionnego, którego odejście jest związane z problemami zdrowotnymi - podały w sobotę włoskie media. Były prezes motoryzacyjnego giganta według doniesień mediów miał być operowany i pojawiły się komplikacje po zabiegu.

Komentatorzy podkreślają, że to nieoczekiwana zmiana na stanowisku szefa koncernu i zakończenie po 14 latach "epoki Marchionne".

 

W sobotę w trybie pilnym zwołane zostało posiedzenie zarządu koncernu z powodu, jak wyjaśniono, przedłużającej się hospitalizacji 66-letniego Marchionne, który pod koniec czerwca przeszedł operację. Media podały, że jego stan pogorszył się. Komplikacje wystąpiły po operacji barku.

 

54-letni Manley jest z pochodzenia Brytyjczykiem. W 2000 roku rozpoczął pracę w firmie Chrysler. Jej jedynym właścicielem Fiat został w 2014 roku. W nowym koncernie FCA, jaki powstał po fuzji, był od 2009 roku odpowiedzialny za markę Jeep.

 

Marchionne, z wykształcenia prawnik, ma 66 lat, jest Kanadyjczykiem włoskiego pochodzenia, a do Fiata dołączył w 2004 roku. Już wcześniej informował on, że zamierza ustąpić ze stanowiska na początku 2019 roku.

 

Koncern produkuje oprócz Fiatów i Chryslerów produkuje także terenówki Jeep, pickupy Ram, posiada także marki Alfa Romeo i Maserati.

 

PAP, AP, polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie