Bocian spacerował po asfalcie. Skutek: zderzenie czterech samochodów

Polska
Bocian spacerował po asfalcie. Skutek: zderzenie czterech samochodów
Komenda Powiatowa Policji w Busku-Zdroju

Trzy osoby zostały ranne w zderzeniu czterech aut na drodze krajowej numer 73 w Zwierzyńcu w woj. świętokrzyskim. Wszystko wskazuje na to, że główną przyczyną wypadku był spacerujący po jezdni bocian. Niecodziennego "pieszego"chciał przepuścić kierowca Fiata Pandy. Nie przewidział jednak, że innym będzie się spieszyć.

Do karambolu doszło w sobotę po południu. Z ustaleń policji wynika, że wszystko zaczęło się od ptaka, który spacerował po szosie.

 

- Kierowca Fiata Pandy zatrzymał się, aby przepuścić bociana. Za nim zatrzymał się Hyundai Getz, a następnie Ford Fiesta. Stojących samochodów nie zauważyła kierująca mazdą, która nie wyhamowała i uderzyła w tył forda. Później, jak w efekcie domina, stojące auta uderzały w te będące przed nimi - powiedział polsatnews.pl Tomasz Piwowarski, rzecznik prasowy policji z Buska Zdroju.

 

 

Jak dodał w wypadku ranne zostały trzy osoby podróżujące mazdą. Pasażerka oraz 15-letni chłopiec i 9-letnia dziewczynka zostały zabrane do szpitala. Ich obrażenia okazały się jednak niegroźne.

 

 

Policjant przyznał, że po dotarciu policjantów na miejsce zdarzenia bociana już nie było. Najprawdopodobniej wyszedł ze zdarzenia bez szwanku i - dosłownie - ulotnił się.

 

polsatnews.pl

dk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie