Wrocław: zderzenie tramwaju z ciężarówką. Trzy osoby w szpitalu

Moto
Wrocław: zderzenie tramwaju z ciężarówką. Trzy osoby w szpitalu
Emil Kucharzewski

Trzy osoby trafiły do szpitala, a sześciu pasażerom udzielono pomocy medycznej na miejscu po zderzeniu ciężarówki z tramwajem we Wrocławiu. Życiu rannych nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji. Część ulic była nieprzejezdna.

Do wypadku doszło przed godz. 13 na skrzyżowaniu ulic Żmigrodzkiej i Kasprowicza.

 

- Prawdopodobnie kierowca ciężarówki zignorował czerwone światło i wjechał na skrzyżowanie, uderzając w tramwaj - powiedziała rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwo Komunikacji Agnieszka Korzeniowska.

 

Całkowicie zniszczony został przód tramwaju. Obrażenia odniosło dziewięć osób, troje poszkodowanych trafiło do szpitala. To kobieta w ciąży, dziecko i motorniczy. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sześć osób z lżejszymi obrażeniami zostało opatrzonych na miejscu.

 

Emil Kucharzewski

 
Przejazd przez skrzyżowanie był zablokowany. Po godz. 15:00 przywrócono ruch na ulicy. Tramwaje wróciły na stałe trasy, ale autobusy wciąż jeżdżą objazdami.

 

Emil Kucharzewski

  

 

Komunikacja zastępcza, olbrzymie korki


Uruchomiono autobusy, które mają zastąpić tramwaje w relacji Karłowice - Poświętne. Tramwaje linii 1, 7 skierowano objazdem przez Dworzec Nadodrze, pl. Staszica, most Osobowicki, Bałtycka.

 

Emil Kucharzewski


 


Gazeta Wrocławska, PAP

grz/luq/prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie