Plantator marihuany zatrzymany. Policja zabezpieczyła ponad kilogram narkotyków

Polska
Plantator marihuany zatrzymany. Policja zabezpieczyła ponad kilogram narkotyków
policja.pl

Policjanci z Pułtuska (woj. mazowieckie) zatrzymali 24-latka, który uprawiał marihuanę. Na swojej działce ukrył plantację narkotyku w tunelu foliowym. W momencie zatrzymania znaleziono przy nim ponad kilogram środków odurzających. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego pułtuskiej komendy od pewnego czasu pracowali nad zlokalizowaniem plantatora marihuany w powiecie pułtuskim. W miejscu zamieszkania podejrzanego 24-latka znaleźli ponad kilogram marihuany.

 

Podczas dalszego przeszukania posesji policjanci ujawnili ponadto profesjonalną plantację konopi indyjskich. Uprawa została zabezpieczona i zlikwidowana. Składała się z ponad 50 krzewów. Marihuana rosła w namiocie w pomieszczeniach mieszkalnych. Reszta dojrzewała w tunelu foliowym na działce. Policjanci zabezpieczyli narkotyki oraz narzędzia służące do ich uprawy.

 

Podejrzanemu przedstawiono zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków oraz uprawy nielegalnych konopi indyjskich. Grozi mu do 10 lat więzienia. Funkcjonariusze złożyli do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla 24-latka.

 

polsatnews.pl

pez/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie