Osiemnastu mężczyzn oskarżonych o gwałty na 12-latce. Zostali pobici przez wściekłych prawników

Świat
Osiemnastu mężczyzn oskarżonych o gwałty na 12-latce. Zostali pobici przez wściekłych prawników
Wiki Commons/NilroyCC/BY-SA 3.0
Zdjęcie ilustracyjne

Mężczyźni zostali aresztowani w indyjskim Chennai. Przez siedem miesięcy mieli regularnie odurzać i gwałcić 12-letnią dziewczynkę. Oskarżeni to pracownicy bloku, w którym mieszkało dziecko. Przed rozprawą mężczyźni zostali pobici przez grupę obecnych w gmachu sądu prawników.

Prześladowanie dziewczynki miał rozpocząć 66-letni operator windy. Według policji to właśnie on miał zgwałcić 12-latkę w jednym w niezamieszkałych apartamentów na początku stycznia.

 

Mieli ją szantażować i odurzać narkotykami

 

Następnie mężczyzna miał nakłonić innych pracowników bloku, by nagrali jego następny atak na dziewczynkę. Po nagraniu gwałtu, mężczyźni mieli szantażować ją opublikowaniem wideo i zmuszać ją do kolejnych aktów seksualnych.

 

Gdy 12-latka próbowała protestować, mężczyźni grozili jej śmiercią lub odurzali narkotykami.

 

Dziewczynka o swoim dramacie opowiedziała starszej siostrze, która przyjechała do rodziny w odwiedziny. W ostatnią sobotę sprawa została zgłoszona na policję.

 

"Nie mamy zamiaru ich reprezentować"

 

W poniedziałek 18 mężczyzn w wieku od 23 do 66 lat zostało oskarżonych o gwałty, usiłowanie zabójstwa i zastraszanie.

 

Kamera agencji Asian News International zarejestrowała moment, w którym oskarżeni mężczyźni zostali zaatakowani przez grupę prawników i część osób postronnych w gmachu sądu w Madrasie.

 

 

Z kolei lokalne stowarzyszenie adwokatów zapewniło, że żadna z osób należących do stowarzyszenia nie będzie reprezentować oskarżoych przed sądem.

 

- Po obejrzeniu całego nagrania, na którym widać gwałt, jak i mając na uwadze stan ofiary nie mamy zamiaru reprezentować żadnej z oskarżonych osób przed sądem - poinformował prezes stowarzyszenia Mohana Krishna.

 

Według krajowych statystyk prowadzonych od 2016 r., dziennie w Indiach zgłaszanych jest ponad 100 gwałtów dokonywanych na kobietach i dziewczynkach. Według Fundacji Thomasa Reutera, Indie to najbardziej niebezpieczny kraj dla kobiet - w czerwcowym zestawieniu wyprzedził Afganistan i Syrię.

 

Independent, ANI, Guardian

bas/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie