Mieszkanie Stephena Hawkinga wystawione na sprzedaż. Naukowiec mieszkał w nim 10 lat

Technologie
Mieszkanie Stephena Hawkinga wystawione na sprzedaż. Naukowiec mieszkał w nim 10 lat
Cheffins Auction House

Na brytyjskim rynku nieruchomości pojawiła się okazja dla fanów talentu zmarłego niedawno Stephena Hawkinga. Za 665 tysięcy funtów mogą stać się właścicielami nieruchomości, w której światowej sławy astrofizyk mieszkał przez 10 lat swojego życia. Uczony zmarł w marcu.

Nieruchomość w której w latach 1990-2000 Stephen Hawking mieszkał ze swoją drugą żoną Elaine Mason, położona jest w malowniczej okolicy w Cambidge, 80 kilometrów od Londynu.

 

Naukowiec przygotowywał w nim publikacje naukowe na temat czarnej dziury i Wielkiego Wybuchu.

 

Przystosowane dla osób niepełnosprawnych

 

Mieszkanie posiada trzy sypialnie, dwie nowe łazienki oraz odnowioną kuchnię. Nowy właściciel będzie miał również do dyspozycji taras, miejsce parkingowe oraz garaż.

 

 

Ponieważ słynny astrofizyk przez większą część swojego życia poruszał się na wózku, jest w nim także szereg udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

 

- Jest to jedno z najlepszych miejsc do życia w Cambridge, będące blisko centrum miasta, a jednocześnie bardzo ciche i prywatne - powiedział obecny właściciel lokalu, który kupił go pięć lat temu.

 

Sformułował wiele przełomowych koncepcji i hipotez naukowych

 

Stephan Hawking zmarł w marcu tego roku w wieku 76 lat.

 

Naukowiec, który cierpiał na stwardnienie zanikowe boczne, był od pięciu dekad sparaliżowany. Jego choroba była nieuleczalna. Poruszał się na wózku inwalidzkim, a ze światem komunikował się za pomocą syntezatora mowy, który został zbudowany specjalnie dla niego.

 

Hawking był najbardziej znanym fizykiem teoretycznym na świecie. Sformułował wiele przełomowych koncepcji i hipotez naukowych dotyczących zwłaszcza astrofizyki.

 

Jego książka "Krótka historia czasu" trafiła na listę bestsellerów "Sunday Timesa" i utrzymywała się na niej przez 237 tygodni.

 

W ciągu trwającej ponad 40 lat kariery naukowej Hawking zajmował się głównie kosmologią teoretyczną, w tym zwłaszcza tzw. czarnymi dziurami i grawitacją kwantową.

 

Metro, polsatnews.pl

dk/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze