Trzy tysiące policjantów z awansami

Polska
Trzy tysiące policjantów z awansami
PAP/Jacek Bednarczyk

Jestem dumny, że mimo trudności i wielu wyrzeczeń, jakie niesie ze sobą służba, z najwyższą starannością troszczycie się o nasze bezpieczeństwo - napisał minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudzińskich do stołecznych policjantów z okazji obchodów Święta Policji.

Z okazji Święta Policji w garnizonie stołecznym 72 funkcjonariuszy i czterech pracowników cywilnych zostało odznaczonych medalem "Za Długoletnią Służbę", a ponad 3 tys. policjantek i policjantów otrzymało akty mianowania na wyższe stopnie, w tym 213 w korpusie oficerów. 15 funkcjonariuszy otrzymało nagrody za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, w tym 10 policjantów zostało wyróżnionych przez komendanta głównego, a pięciu przez komendanta stołecznego. Ponadto mł. insp. Krzysztof Smela otrzymał z jego z rąk rozkaz o powołaniu na zastępcę komendanta stołecznego ds. kryminalnych.

 

W uroczystości, która odbyła się w Muzeum Katyńskim w Cytadeli Warszawskiej, wzięli udział komendant główny Policji, komendant stołeczny wraz z zastępcami, kierownicy jednostek i komórek organizacyjnych stołecznego garnizonu, a także przedstawiciele władz państwowych, samorządowych oraz instytucji, które współpracują z Policją. Wcześniej w Katedrze Polowej Wojska Polskiego odyła się msza w intencji policjantów i pracowników policji.

 

Minutą ciszy uczestnicy uroczystości uczcili pamięć policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie, który w piątek zginął w wypadku drogowym, pełniąc służbę na motocyklu.

 

"Święto Policji jest doskonałą okazją, by wszystkim funkcjonariuszkom, funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym Komendy Stołecznej Policji złożyć wyrazy szacunku oraz podziękowania za Waszą trudną i odpowiedzialną służbę (...). Jestem dumny, że mimo trudności i wielu wyrzeczeń, jakie niesie ze sobą służba, z najwyższą starannością troszczycie się o nasze bezpieczeństwo. Dziękuję Wam za tą gotowość do poświecenia, żeby służyć drugiemu człowiekowi" - napisał minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński w liście do uczestników uroczystości. List odczytał nadkom. Paweł Podgórski z Wydziału Kadr KSP.

 

PAP

jm/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie