Prezydent Żyrardowa zatrzymany przez CBA. Miał ustawić przetargi na sprzedaż nieruchomości

Polska

Po godzinie 8 w piątek agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do urzędu miasta Żyrardowa i zatrzymali prezydenta miasta. Powodem mają być "przekroczenie uprawnień i ustawienie przetargów na sprzedaż nieruchomości". Zatrzymano również dwóch biznesmenów. Trwają przeszukania i czynności z zatrzymanymi.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA potwierdził zatrzymanie tych trzech osób. - Agenci z warszawskiej delegatury Biura zatrzymali prezydenta miasta i dwóch przedsiębiorców z woj. zachodniopomorskiego - z Rewala i Gryfic - powiedział Kaczorek.


Przeszukania objęły m.in. gabinet prezydenta i biura w Urzędzie Miasta Żyrardowa, mieszkania i pracy zatrzymanych osób - w sumie kilkanaście miejsc.

 

Chodzi o grunty w pobliżu nadmorskiej plaży


- Sprawa dotyczy przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego oraz ustawiania przetargów na ponad 1,5 mln zł na sprzedaż nieruchomości w Rewalu będącej własnością Żyrardowa oraz nieruchomości będących w użytkowaniu wieczystym Żyrardowa - podał. Według Kaczorka chodzi o grunty w pobliżu nadmorskiej plaży, na których znajdował się wcześniej ośrodek wypoczynkowy miasta.


Kaczorek poinformował, że zatrzymani przez CBA trafią do Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie usłyszą zarzuty.

 

- Śledztwo jest wielowątkowe. O szczegółach w tej chwili mówić nie mogą - zaznaczył Kaczorek w rozmowie z Polsat News.


PAP, polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie