CBA w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu ws. budowy w Puszczy Noteckiej

Polska

Od rana we wtorek kontrolerzy CBA prowadzą czynności analityczno-sprawdzające w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu (RDOŚ), które dotyczą m.in. inwestycji w okolicach Stobnicy w Puszczy Noteckiej - poinformował Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura.

Działania te - wyjaśnił Brodowski - polegają m.in. na zabezpieczaniu dokumentów dotyczących m.in. wydanej decyzji środowiskowej w sprawie budowy obiektu w okolicach Stobnicy nad Notecią.

 

Jak zastrzegł, dopiero te czynności określą jakie działania podejmie CBA - czy będzie to kontrola, czy śledztwo.

 

 

Na Twitterze Biura poinformowano, że kontrolerzy z poznańskiego CBA, którzy badają sprawę budowy obiektu na terenie Puszczy Noteckiej, poprosili o dokumenty dotyczące postępowań ws. uzgodnienia warunków budowy i oceny oddziaływania na obszar Natura 2000.

 

Minister środowiska zapowiedział kontrolę

 

- Kontrola CBA trwa, weryfikowana jest całość dokumentacji dotyczącej inwestycji w Puszczy Noteckiej. Na razie nie przekazujemy szerszych informacji na ten temat - powiedział rzecznik RDOŚ w Poznaniu Łukasz Dąbkowski.

 

Wcześniej we wtorek minister środowiska Henryk Kowalczyk zapowiedział, że budząca kontrowersje budowa na terenie Puszczy Noteckiej będzie skontrolowana. Dodał, że "kontrola ruszy już dziś".

 

Według medialnych doniesień, budynek powstający na wyspie na jeziorze Stobnica w sercu Puszczy Noteckiej, ma liczyć 14 nadziemnych kondygnacji i będzie miał kilkudziesięciometrową wieżę. W obiekcie znaleźć się ma blisko 50 mieszkań; na stałe w budynku mieszkać ma ok. 100 osób i 10 osób obsługi. Inwestorem jest poznańska spółka D.J.T.

 

 

PAP

 

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie