Polska wybrana najgorszą drużyną mundialu w Rosji. "Łączą dwie najgorsze cechy"

Polska
Polska wybrana najgorszą drużyną mundialu w Rosji. "Łączą dwie najgorsze cechy"
Wiki Commons/Светлана Бекетова/CC BY-SA 3.0

Piłkarska reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce w rankingu... najgorszych drużyn, które wystąpiły na mistrzostwach świata w Rosji. W zestawieniu stworzonym przez portal realsport101.com, Polacy wyprzedzili m.in. drużyny Panamy i Niemiec. Twórcy rankingu podkreślają, że "zwycięzcy" słabo zaprezentowali się pod względem piłkarskim, jak i zawiedli oczekiwania kibiców.

Dziennikarze "wyróżnili" osiem reprezentacji:

 

8. Maroko
7. Islandia
6. Kostaryka
5. Australia
4. Egipt
3. Niemcy
2. Panama
1. Polska

 

"Ciężki styl gry"

 

"Polska była na papierze w najbardziej wyrównanej grupie mistrzostw i oczekiwano od nich wielkich rzeczy, w szczególności po dotarciu do ćwierćfinału Euro we Francji" - czytamy w uzasadnieniu.

 

Według autorów rankingu, Polska przed rozpoczęciem turnieju była typowana na czarnego konia mistrzostw i wraz z Kolumbią miała być kandydatem do awansu z grupy.

 

"Jednak nie spełnili oczekiwań i zaprezentowali ociężały styl gry. Kadra Adama Nawałki przegrała dwa pierwsze mecze z Senegalem (1:2) i Kolumbią (0:3) i wypadła z turnieju przed nagrodą pocieszenia, jaką była wygrana z Japonią".

 

"Powinni poradzić sobie dużo lepiej"

 

Uzasadniając swój werdykt twórcy zestawienia podkreślili, że "choć Panama prezentowała się najgorzej pod względem piłkarskim", a Niemcy "były największym rozczarowaniem turnieju", to polska drużyna połączyła te dwie cechy.

 

"Polska grała najnudniejszą piłkę na tych mistrzostwach. Robert Lewandowski ani razu nie stanowił poważnego zagrożenia, pomimo strzelenia w eliminacjach 16 goli. Powinni poradzić sobie dużo, dużo lepiej i dlatego zasługują na inauguracyjną »drewnianą łyżkę«" - podano.

 

Po słabym występie na mistrzostwach świata, Adam Nawałka poinformował, że rezygnuje z pracy selekcjonera. Na stanowisku zastąpi go Jerzy Brzęczek - były trener Wisły Płock.

 

polsatnews.pl, realsports101.com

bas/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie