Odkryj swojego przestępcę. Polskie służby w pomundialowej grze. Chcą złapać 25 osób

Polska
Odkryj swojego przestępcę. Polskie służby w pomundialowej grze. Chcą złapać 25 osób
KGP

Piłka w grze! - ta najnowsza kampania Europejskiej Sieci Zespołów Poszukiwań Celowych (ENFAST) i Europolu. Ma na celu zapoznanie obywateli Europy z twarzami niektórych z najbardziej poszukiwanych przestępców i schwytanie ich. By odkryć karty z wizerunkami trzeba wpisać specjalny kod. Pierwszy podajemy w tekście, kolejne będą ujawniane na profilach polskiej policji na Facebooku i Twitterze.

Na tym specjalnym boisku - planszy - jest 25 graczy, poszukiwanych przez organy ścigania z 23 krajów europejskich. Na początku gry pole jest puste. Od piątku krajowe organy ścigania i Europol udostępniają różne kody za pośrednictwem swoich kanałów społecznościowych.

 

Ponad połowa "zawodników" poszukiwana za morderstwo

 

Policja podkreśla, że występowanie w tej swoistej lidze nie jest zaszczytem. Każdy z tych graczy zdobył bowiem swoje miejsce w tym specjalnym zespole dopuszczając się poważnych czynów. Ponad połowa wymienionych przestępców jest poszukiwana przez policję za morderstwo, inni za handel narkotykami na dużą skalę, rozbój z użyciem broni, oszustwo lub połączenie powyższych.


Kody są potrzebne, aby odblokować karty przestępców - graczy na polu. Dziewiąty i ostatni kod zostanie udostępniony w sobotę rano (14 lipca) i pozwoli skompletować skład przed ostatecznym gwizdkiem dla drużyny przestępców.

 

Pierwszy kod: #RedCardUROut


Pierwszy kod: #RedCardUROut. Należy go wpisać na stronie www.eumostwanted.eu i można sprawdzić, jakie karty zostaną odkryte oraz co się pod nimi kryje.

 

"Jeśli trafiłeś, dzwoń pod numer 997" - zachęcają służby.


Kody od piątku będą publikowane na profilach Facebook: @PolicjaPL oraz Twitter: @PolskaPolicja.

 

poslatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie