Zatrzymano "debila" z tweeta Brudzińskiego. Wywołał fałszywy alarm w szpitalu dzwoniąc z Francji

Polska
Zatrzymano "debila" z tweeta Brudzińskiego. Wywołał fałszywy alarm w szpitalu dzwoniąc z Francji
KSP Warszawa

Zatrzymano 46-letniego mężczyznę podejrzanego o wywołanie alarmu bombowego w warszawskim szpitalu przy ul. Szaserów. Do zdarzenia doszło 11 maja, kiedy w lecznicy przebywał prezes PiS Jarosław Kaczyński. Szef MSWiA zapowiedział wówczas na Twitterze, że chce "dorwać debila", autora alarmu. Okazało się, że sprawca o podłożeniu ładunku wybuchowego poinformował, dzwoniąc z terenu Francji.

11 maja w godzinach popołudniowych pracownicy szpitala przy ul. Szaserów odebrali dwa telefony z informacją o podłożeniu na terenie ich obiektu ładunku wybuchowego. Na miejsce zostały wezwane służby ratunkowe, w tym policyjni pirotechnicy, którzy po ewakuacji pacjentów - w tym objętych intensywną opieką lekarską - przystąpili do sprawdzenia szpitala.

 

Kilkugodzinna akcja pirotechników


Kilkugodzinna akcja pirotechników nie potwierdziła, aby wewnątrz zostały umieszczone materiały wybuchowe. Zarówno pacjenci, jak i personel szpitala mogli wrócić na oddziały.


Stołeczni funkcjonariusze namierzyli osobę mogącą mieć związek z tym zdarzeniem. Z ich ustaleń wynikało, że połączenia były wykonane z terenu Francji.

 

Polak na stałe mieszkający we Francji


Kiedy mężczyzna, obywatel Polski na stałe mieszkający we Francji, przyjechał do Polski, został natychmiast zatrzymany. W toku wykonywanych czynności procesowych przy 46-latku został zabezpieczony telefon komórkowy, z którego 11 maja łączono się ze szpitalem.


Nadzorujący śledztwo prokurator Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga przedstawił mężczyźnie zarzut dotyczący wywołania alarmu bombowego mimo, że wiedział iż zagrożenie takie nie istnieje oraz wystąpił do sądu z wnioskiem o areszt dla 46-latka.

 

Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany tymczasowo na dwa miesiące.


Grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

 

Brudziński zapowiadał: "dorwiemy debila"

 

W lecznicy przebywał lider PiS Jarosław Kaczyński, który leczy tam uraz kolana. Zaraz po zdarzeniu szef resortu spraw wewnętrznych Joachim Brudziński zapowiedział: "Dorwiemy debila".

 

Mimo licznych uwag zwróconych przez internatów, w tym dziennikarzy, minister Brudziński nie wycofał się z tych słów. "Podtrzymuję, że ta kreatura jest DEBILEM" - napisał polityk PiS i zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby policja i inne służby namierzyły go jak najszybciej. 

 

polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie