Rosja rozbudowuje bazę wojskową na granicy z Polską

Świat
Rosja rozbudowuje bazę wojskową na granicy z Polską
Google Maps

Jak wynika z analizy zdjęć satelitarnych, zespół rosyjskich bunkrów w Bałtyjsku w Obwodzie Kaliningradzkim został w ostatnich miesiącach mocno rozbudowany - ustalił Defense One, amerykański serwis zajmujący się wojskowością. Według analityka portalu Rosjanie wzmocnili zabezpieczenie budynków, doprowadzili także do nich szyny kolejowe.

Z raportu Matta Halla, analityka geoprzestrzennego z firmy 3Gimbals wykonanej dla serwisu Defense One, wynika, że pomiędzy 18 marca a 20 czerwca bunkry zlokalizowane w Bałtyjsku, które prawdopodobnie służą do składowania amunicji, zostały poddane modyfikacjom.

 

Otoczono je m.in. ziemnymi wałami, zbudowano też dodatkowy wał zewnętrzny wokół kompleksu i płot. Na terenie placówki wycięto też część lasu. Powstały dodatkowe struktury o niewiadomym przeznaczeniu. Pojawiły się też nowe magazyny oraz kontenery. Do bunkrów poprowadzono też tory kolejowe.

 

W czerwcu raport Federacji Amerykańskich Naukowców informował o rozbudowie magazynu broni nuklearnej, który znajduje się 13 kilometrów od bunkrów w Bałtyjsku.

 

Rosja stale zwiększa liczbę żołnierzy w Obwodzie Kaliningradzkim od 2015 roku.

 

Bałtyjsk znajduje się w pobliżu Mierzei Wiślanej, jest najbardziej na zachód położonym miastem Rosji. Znajduje się tam m.in. siedziba Floty Bałtyckiej.

 

Defense One, polsatnews.pl

jm/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie