"Nawet Justin Bieber może nas krytykować". Brudziński zareagował na słowa Jaggera

Polska
"Nawet Justin Bieber może nas krytykować". Brudziński zareagował na słowa Jaggera
Polsat News; Wiki Commons/Lou Stejskal/CC BY 2.0

"Dopóki nasi obywatele i wyborcy nas chwalą i chcą abyśmy realizowali nasze obietnice to nawet JUSTIN BIEBER może nas krytykować" - napisał na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński. Minister odniósł się do słów wokalisty The Rolling Stones Micka Jaggera, który podczas koncertu w Warszawie nawiązał do reformy polskiego sądownictwa.

"Jestem za stary, żeby być sędzią, ale wciąż młody, żeby śpiewać" - powiedział 74-letni wokalista po polsku, podczas niedzielnego koncertu.

 

W przeddzień koncertu były prezydent Lech Wałęsa opublikował list skierowany do członków legendarnej grupy, w którym zwrócił uwagę, że "władza w Polsce chce zniszczyć niezależność sądów".

 

"Prosimy o Waszą uwagę, mając na względzie wybitnych, odważnych ludzi, którzy walczyli o wolność w bloku wschodnim. Ci ludzie wiele poświęcili za wolność słowa i sztuki. Rozumieli, że dla obrony wolności sądy muszą być niezależne. To był jeden z ważnych celów ich walki. Znaliście takie osoby, Vaclav Havel był jedną z nich" - napisał Wałęsa, który opublikował list na Facebooku. "Dzisiaj owoce ich pracy są zagrożone" - dodał.

 

Jagger nie był pierwszy

 

Dziennikarka VOX FM Marta Kiermasz przypomniała na Twitterze, że Jagger nie jest pierwszym muzykiem, który skomentował publicznie reformy rządu PiS. Na liście wymienionych przez nią zespołów znaleźli się m.in. U2 (Bono - lider zespołu - podczas koncertu w Amsterdamie w lipcu zaprosił na scenę fana z Polski i wyraził wsparcie dla Polaków, którym "zabierana jest wolność"), Massive Attack i Pearl Jam.

 

Brudziński skomentował wpis, że rządy PiS skrytykować może "nawet Justin Bieber". "Będziemy robić swoje" - zapewnił szef MSWiA. We wcześniejszym wpisie Brudziński nazwał uwagę Jaggera "niepotrzebną złośliwością pod adresem kondycji naszych sędziów"

24-letni Bieber to kanadyjski piosenkarz popowy. Wokalista zyskał sławę dzięki piosence "Baby" wydanej w 2010 r. Jest m.in. laureatem Nagrody Grammy 2015 w kategorii "Artysta Roku". Do jego najbardziej znanych utworów oprócz "Baby" należą "Sorry", "What Do You Mean?" i "Love Yourself".

 

polsatnews.pl

bas/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie