Jagger po polsku: jestem za stary, żeby być sędzią, ale wciąż młody, żeby śpiewać

Polska
Jagger po polsku: jestem za stary, żeby być sędzią, ale wciąż młody, żeby śpiewać
Flickr.com/zdj. ilustracyjne

Podczas koncertu The Rolling Stones w Warszawie, lider zespołu Mick Jagger powiedział po polsku: "jestem za stary, żeby być sędzią, ale wciąż młody, żeby śpiewać". W sobotę były prezydent Lech Wałęsa opublikował list, który skierował do członków legendarnej grupy, w którym zwrócił uwagę, że "władza w Polsce chce zniszczyć niezależność sądów".

Mick Jagger ma 74 lata.

 

"Prosimy o Waszą uwagę, mając na względzie wybitnych, odważnych ludzi, którzy walczyli o wolność w bloku wschodnim. Ci ludzie wiele poświęcili za wolność słowa i sztuki. Rozumieli, że dla obrony wolności sądy muszą być niezależne. To był jeden z ważnych celów ich walki. Znaliście takie osoby, Vaclav Havel był jedną z nich" - napisał Wałęsa w liście, który opublikował na Facebooku w przeddzień koncertu The Rolling Stones. "Dzisiaj owoce ich pracy są zagrożone" - dodał.


The Rolling Stones występują w niedzielę na stadionie PGE Narodowym w Warszawie w ramach europejskiego tournee "Stones - No Filter". Koncert będzie czwartym występem Stonesów w Polsce. Ostatni raz zespół zagrał w naszym kraju w 2007 r. Wcześniej wystąpił w 1998 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie oraz w 1967 r. na dwóch koncertach w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

 

polsatnews.pl

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie