Mazowieckie: nad Wisłą znaleziono ślady sześciometrowego pytona tygrysiego

Polska

W podwarszawskiej gminie Konstancin-Jeziorna trwają poszukiwania pytona tygrysiego. Porzuconą skórę zwierzęcia - czyli tak zwaną wylinkę - znaleźli wędkarze w piątek wieczorem nad Wisłą. Początkowo policja nie wykluczała, iż wylinkę ktoś porzucił dla żartu. Teraz jednak "w patrolowanym rejonie odnaleziono ślady bytowania pytona".

W akcji poszukiwawczej bierze udział policja, straż miejska, służby gminne, powiatowe, strażacy oraz służba ochrony i ratownictwa zwierząt. Wszyscy przeczesują brzeg Wisły w poszukiwaniu niebezpiecznego węża. 

 

Policja patrolująca kilkukilometrowy odcinek nabrzeża znalazła ślady gada nad rzeką. Ma już listę właścicieli pytonów z okolicy.

 

- W patrolowanym rejonie odnaleziono ślady bytowania (pytona - red.), w tym miejsca, w których schodził do wody - powiedział Komisarz Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Według niego, wylinka, którą znaleziono nad Wisłą należała do pytona tygrysiego, który może mieć około 6 metrów długości.

 

"Mógł wydostać się z mieszkania"

 

Policjanci z Piaseczna i komisariatu rzecznego patrolują około pięciokilometrowy odcinek nad Wisłą między miejscowościami Ciszyca i Gassy. Apelują do mieszkańców i ciekawskich, by do schwytania gada zrezygnowali ze spacerów w tamtych okolicach. Wąż może być groźny szczególnie dla dzieci i zwierząt domowych. - Wylinka jest świeża, więc wąż jest wygłodniały i może być agresywny - informuje na Facebooku organizacja Animal Rescue Polska.

 

KPP w Piasecznie rozesłała do wszystkich jednostek policji prośbę o informowanie o podobnych zdarzeniach w kraju.

 

Wciąż nie wiadomo, skąd kilkumetrowy gad mógł wziąć się nad Wisłą. - Bierzemy pod uwagę, że mógł się wydostać z mieszkania bądź hodowli, że został porzucony albo że pochodzi z przemytu - wyliczał Sawicki.


Służby apelują o rozwagę i ostrożność wszystkich mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, a w szczególności wszystkich przebywających w Gassach, Cieszycy i Cieciszewie.


O znalezieniu wylinki poinformowała Fundacja Animal Rescue Polska. W poniedziałek zwołano posiedzenie Powiatowego Sztabu Kryzysowego.

 

Polsat News, PAP, polsatnews.pl

nro/luq/mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie