Próbował wjechać w ulicę, którą szedł Marsz Równości. Potrącił policjanta; zatrzymano go po pościgu

Polska
Próbował wjechać w ulicę, którą szedł Marsz Równości. Potrącił policjanta; zatrzymano go po pościgu
pxhere/zdj.ilustracyjne

Kierowca samochodu osobowego próbował ominąć blokadę policji i wjechać w ulicę, którą szedł Marsz Równości, na następnie potrącił interweniującego policjanta. Mężczyzna został zatrzymany po krótkim pościgu. Jak poinformował Karol Brandys z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, kierowca był pijany.

Do zdarzenia doszło w sobotę podczas I Marszu Równości w Opolu na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja i Reymonta. Do skrzyżowania zbliżał się liczący około tysiąca osób pochód. W pewnym momencie osobowy ford próbował ominąć policyjną blokadę i lekceważąc polecenia umundurowanego policjanta wjechał w ulicę, którą szli manifestanci.

 

Kierujący fordem wycofał się, ale kiedy policjant drogówki podszedł do pojazdu i chciał wylegitymować kierującego, ten nagle ruszył, potrącając funkcjonariusza. W pościg za uciekającym ruszyło kilka eskortujących pochód radiowozów policji. Po kilkuset metrach kierowca forda został zatrzymany.

 

Jak poinformował Brandys, według wstępnych ustaleń, mężczyzna był pijany i miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu zostaną mu przedstawione zarzuty. Potrąconemu przez pijanego kierowcę policjantowi nic się nie stało.

 

Policja na swoim Twitterze poinformowała, że "zdarzenie w ogóle nie miało związku z Marszem Równości".

 

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie