Usterka samolotu z premierem Morawieckim na pokładzie. Lot opóźnił się o dwie godziny

Świat

Samolot z premierem Mateuszem Morawieckim na pokładzie wyhamował na pasie startowym, gdy był już rozpędzony - poinformowała reporterka Polsat News Olga Owczarek, która relacjonowała wizytę szefa polskiego rządu w Czechach. Jak dodała, samolot musiał przejść przegląd techniczny. Ok. godz. 21:00 maszyna wylądowała w Warszawie.

Wylot z Karlowych Warów miał się rozpocząć o godz. 17:00. Przerwano jednak procedurę startu, a wszyscy pasażerowie opuścili pokład i czekali w terminalu.


Według relacji Olgi Owczarek, kapitan poinformował, że samolot ma usterkę techniczną i konieczne jest sprawdzenie maszyny.

 

Początkowo pojawiały się informacje, że możliwe jest podstawienie innego samolotu. Przed godz. 19:00 podano, że usterkę usunięto, a kapitan podjął decyzję, że lot do Polski może się odbyć tą samą maszyną.

 

Samolot z premierem Morawieckim na pokładzie przed godz. 21:00 wrócił do Warszawy.

 

Fot. Polsat News/Krzysztof Stoinski


Szef polskiego rządu spotkał się w piątek z premierem Czech Andrejem Babiszem w Karlowych Warach na marginesie odbywającego się tam Międzynarodowego Festiwalu Filmowego.


Po rozmowach premierów Polski i Czech oraz delegacji obu rządów odbyło się spotkanie Morawieckiego i Babisza z polskimi i czeskimi przedsiębiorcami.

 

Pokaz "Rain Mana"


Morawiecki i Babisz, wraz z reżyserem Barrym Levinsonem, wzięli udział w pokazie wersji reżyserskiej filmu "Rain Man" zorganizowanym w ramach festiwalu w Karlowych Warach.


Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach to jedno z najważniejszych wydarzeń filmowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Tegoroczna, 53. edycja imprezy odbywa się w dniach 29 czerwca - 7 lipca.

 

Polsat News, PAP

prz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie