Fani komiksów wściekli na pierwszy w historii ślub Batmana

Kultura
Fani komiksów wściekli na pierwszy w historii ślub Batmana
Materiały prasowe

Zapowiadany od wielu miesięcy ślub pomiędzy Batmanem a Catwoman rozemocjonował czytelników komiksów. Po pierwsze, bo "The New York Times" zdradził jego rozwiązanie na cztery dni przed debiutem "ślubnego" albumu w sklepach. Po drugie, bo panna młoda uciekła z kobierca.

To miał być pierwszy ślub w historii postaci, która pojawiła się po raz pierwszy w 1939 roku. Romans Batmana z Catwoman przewijał się przez kilkadziesiąt ostatnich albumów komiksu, podczas których wybrali się m.in. na podwójną randkę z Supermanem i jego wybranką Lois Lane.

 

Finałem tej historii miał być numer 50. komiksu, który wszedł do kiosków w środę, 4 lipca. Zanim to się jednak stało, w niedzielę "The New York Times" wyjawił szczegóły ślubu, wywołując wściekłość fanów Batmana i krytykę ze strony autora komiksu - Toma Kinga.

 

Nieudany ślub

 

Na ostatnich stronach najnowszego numeru, Catwoman ucieka ze ślubnego kobierca. Twórcy komiksu zapowiadają jednak, że to nie koniec - romans ma trwać przez kolejnych 50 numerów komiksu i może się zakończyć ślubem.

 

Innym komiksowym bohaterem, który stanął przed ołtarzem, jest Spiderman - ożenił się w 1987 roku.

 

Batman, również w 1987 roku, miał natomiast syna z nieformalnego związku.

 

polsatnews.pl

jm/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie