Zmarł Adam West, Batman w wersji komediowej. Wcześniej był prezenterem radiowym i... mleczarzem

Kultura
Zmarł Adam West, Batman w wersji komediowej. Wcześniej był prezenterem radiowym i... mleczarzem
We hope/Wikimedia Commons/public domain

Adam West, a właściwie William West Anderson, zmarł w piątek, w wieku 88 lat na białaczkę. Aktor był znany z serialu "Batman" emitowanego w latach 1966-1968. Podkładał także głos do kreskówki "Family Guy".

West urodził się 19 września 1928 roku w Walla Walla w Waszyngtonie. Jego matka była śpiewaczką operową, a ojciec farmerem. Już w dzieciństwie William oznajmił ojcu, że zamierza robić karierę w Hollywood. Po rozwodzie rodziców przeniósł się z matką do Seattle.

 

West wykorzystywał swój charakterystyczny głos nie tylko na srebrnym ekranie. Karierę rozpoczął jako prezenter w lokalnym radiu. Później został wcielony do wojska, gdzie służył jako spiker telewizyjny sieci American Forces Network.

 

Po powrocie z armii pracował jako mleczarz, później przeprowadził się na Hawaje, żeby pracować w telewizji.

 

Komediowy Batman

 

Największą sławę przyniosła mu rola miliardera Bruce’a Wayne’a i jego alter ego - Batmana w serialu "Batman" emitowanym w latach 1966-1968. Główna rolę grał też w filmie fabularnym, będącym kontynuacją serialu.

 

Na długo zanim publiczność poznała mroczne wcielenie superbohatera, West wcielił się w postać sypiącą dowcipami jak z rękawa. Mówił, że rolę pomogła mu zdobyć reklama Nestle Quik, w której wcielił się w kapitana Quika, parodię Jamesa Bonda.

 

Kolejki po autografy

 

- Ludzie uwielbiali go. Był uroczy, otwarty, zawsze zależało mu na kontakcie z fanami. Długie kolejki ustawiały się po autografy od niego - powiedziała CNN aktorka Julie Newmar, która w serialu "Batman" z lat 60. grała Catwoman.

 

 

CNN, polsatnews.pl

mta/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!