Dogaszanie pożaru wysypiska w Mostkach. Z ogniem walczyło ponad 130 strażaków [WIDEO Z DRONA]

Polska

Opanowano ogień na wysypisku śmieci w miejscowości Mostki w pow. zduńskowolskim (Łódzkie). Trwa jego dogaszanie. Z pożarem walczyło 40 jednostek straży pożarnej. Kłęby dymu widoczne były z oddalonej o blisko 40 kilometrów Łodzi. [WIDEO Z DRONA]

Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali kilka minut po godz. 18 w środę. Płonęło wysypisko śmieci komunalnych, gdzie składowane były głównie odpady plastikowe. Ogień objął około 1,5 tys. m kw. powierzchni składowiska.

 

Wezwano strażaków z kilku powiatów

 

Na miejsce wysłane zostały zastępy strażaków zawodowych i ochotników z całego powiatu zduńskowolskiego i powiatów przyległych. Do pomocy trzeba było wezwać także załogi z Łodzi i Sieradza. Ogółem w akcji uczestniczyło ponad 130 strażaków.

 

Według oficera prasowego KW PSP w Łodzi st. kpt. Jędrzeja Pawlaka prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Ogień miał pojawić się jednocześnie w wielu punktach.

 

Będzie prowadzone śledztwo

 

 

Na wysypisko przyjechał wieczorem prokurator. Według informacji Polsat News, w sprawie pożaru będzie prowadzone śledztwo.

 

W ostatnich tygodniach do pożarów wysypisk śmieci dochodziło w różnych częściach kraju. Płonęło m.in. wysypisko w Zgierzu, składowisko opon w Trzebini, wysypisko w miejscowości Wszedzień koło Mogilna (Kujawsko-Pomorskie). Według służb, wiele wskazuje na to, że niektóre pożary wysypisk nie były przypadkowe i najprawdopodobniej mogły powstać, aby umożliwić nielegalne pozbycie się odpadów.

 

Polsat News, PAP

bas/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie