Cztery osoby poparzone fajerwerkami na festynie "Pasje łączą pokolenia". Wśród nich 4-latek

Polska
Cztery osoby poparzone fajerwerkami na festynie "Pasje łączą pokolenia". Wśród nich 4-latek
UM Paczków

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w Kozielnie nad Zalewem Paczkowskim (woj. opolskie). W minioną sobotę odbył się tam piknik, który był podsumowaniem projektu "Pasje łączą pokolenia". Ostatnim punktem programu były pokazy ogni sztucznych. Podczas ich wystrzeliwania fajerwerki poleciały w widownię i zraniły cztery osoby. Najmłodszy z poparzonych to chłopiec w wieku czterech lat.

Według relacji świadków, podczas pokazu pirotechnicznego "Fire Show" nastąpiło nieprawidłowe odpalenie i w siedzących pod wiatą biesiadników wleciał fajerwerk, który następnie eksplodował.

 

Wybuch między widzami


- Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy ok. godz. 22. Wynikało z niego, że podczas pokazu pirotechnicznego doszło do niekontrolowanego wystrzału fajerwerków, jeden z nich został skierowany grupę osób obserwujących pokaz i wybuchł - powiedziała w rozmowie z polsatnews.pl mł. asp. Magdalena Skrętkowicz, rzeczniczka nyskiej policji.

 

- Obrażenia odniosły cztery osoby, dwoje z nich to dzieci - dodała policjantka.

 

Po przyjeździe funkcjonariuszy na miejscu wypadku obecne już były inne służby - pogotowie ratunkowe i straż pożarna.

 

4-latek z poparzeniami i uszkodzonym słuchem


Najbardziej mieli ucierpieć 4-letni chłopiec oraz stojący tuż za nim mężczyzna. Trafili do szpitala nie tylko z poparzeniami, skarżyli się również na problemy związane ze słuchem. 


Policja zbadała organizatorów pokazów alkomatem, wszyscy byli trzeźwi.

 

- Wyjaśniamy, jak doszło do wypadku, w chwili obecnej nie potrafimy jednak tego określić, trwają przesłuchania świadków - wyjaśnia mł. asp. Skrętkowicz.

 

Władze miasta twierdzą, że odpowiedzialność za wypadek ponosi firma, której zlecono przeprowadzenie pokazu pirotechnicznego.


polsatnews.pl, paczkow24.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie