Strzały z broni przeciwpancernej w Amsterdamie. Podejrzanym członek gangu motocyklowego

Świat
Strzały z broni przeciwpancernej w Amsterdamie. Podejrzanym członek gangu motocyklowego
Twitter/Jonathan Ursem

Pocisk z broni przeciwpancernej wystrzelono w czwartek w nocy około godziny 23. Trafił w budynek Teleportboulevard w pobliżu stacji Sloterdijk w Amsterdamie. Nikt nie doznał żadnych obrażeń, ale poważnie została uszkodzona jedna ze ścian budynku oraz powybijanych zostało wiele okien. W piątek rano holenderska policja aresztowała podejrzanego.

Holenderska policja potwierdziła, że szkody, które powstały w jednym ze stołecznych budynków, spowodował pocisk wystrzelony z broni przeciwpancernej służącej do zwalczania czołgów. 

 

Szef Chapter Silencio z triady MC Caloh Wagoha


Broń przeciwpancerną mundurowi znaleźli w pobliżu miejsca zdarzenia, nie informują jednak o jej konkretnym typie. Najbardziej znanym typem takiej broni jest wyrzutnia rakiet.


Kilka godzin po incydencie aresztowano podejrzanego mężczyznę, to 41-letni mieszkaniec oddalonego o około 50 km od Amsterdamu Woerden. Serwis blikopnieuws.nl podaje, że jest on jednym z szefów gangu motocyklowego Chapter Silencio z triady MC Caloh Wagoha. Policja nie udziela szczegółowych informacji w tej sprawie.  

 

 

W budynku mieszczą się redakcje gazet


W chronionym budynku, w który uderzył pocisk przeciwpancerny, znajduje się kilka firm, w tym Pijper Media - wydawca wielu tytułów prasowych m.in. "Playboy", "Grazia", "New Revue" i "Panorama". Redaktor naczelny "New Revue" Jonathan Ursem poinformował, że szkody w nieruchomości są znaczne. Dodał jednak, że pracownicy mogli wrócić do swoich obowiązków.

 


Nie jest pewne, czy atak skierowany był przeciwko jednemu z tych tytułów.

 

nu.nl, blikopnieuws.nl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie