Dwie osoby zginęły w zderzeniu pociągu z samochodem. "Kierowca zignorował czerwone światło"

Polska

Dwie osoby zginęły w zderzeniu pociągu osobowego z samochodem, które miało miejsce niedaleko stacji Zabieżki w gminie Celestynów (Mazowieckie) na linii kolejowej między Otwockiem a Pilawą. Kierowca nie zatrzymał się przed włączoną sygnalizacją na przejeździe. Połączenia pasażerskie na trasie Otwock-Pilawa zostały wznowione po godz. 14:30.

Do zdarzenia doszło około godz. 10:50 poinformował Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP.

 

- W okolicach stacji Zabieżki na linii kolejowej pomiędzy Otwockiem a Pilawą kierowca samochodu nie zatrzymał się przed włączoną sygnalizacją przed przejazdem kolejowo-drogowym, zignorował czerwone światło i wjechał pod nadjeżdżający pociąg relacji Warszawa Zachodnia-Pilawa - powiedział Karol Jakubowski.

 

- W wyniku tego zdarzenia dwie osoby podróżujące samochodem zginęły, a trzecia została zabrana przez pogotowie ratunkowe - dodał.

 

Tragicznie zmarli to małżeństwo, 37-letni mężczyzna i jego 35-letnia żona, mieszkańcy jednej z pobliskich miejscowości - poinformowała Komenda Stołeczna Policji.

 

Na miejsce zderzenia przyjechały: straż pożarna, pogotowie ratunkowe, policja, prokurator i służby kolejowe.

 

Zadaniem kolejarzy i strażaków było uporządkowanie torowiska i przywrócenie ruchu pociągów. Policja przeprowadziła oględziny miejsca wypadku pod nadzorem prokuratora.

 

- Od 14:30 przywróciliśmy ruch pociągów na trasie Otwock - Pilawa - powiedział Jakubowski. Obecnie - jak dodał - pociągi jeżdżą zgodnie z rozkładem, a opóźnienia mogą mieć tylko te, które stały w związku z wypadkiem.

 

- Nie wskazujemy na razie przyczyny i winnych. Będziemy badać okoliczności tego zdarzenia - poinformował Daniel Niezdropa z komendy powiatowej policji w Otwocku.

 

polsatnews.pl, PAP

dk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie