Pociąg zderzył się z przyczepą do transportu drewna w okolicach Gryfina. Wielu rannych

Polska

Do poważnego wypadku doszło w środę ok. godz. 13 w Daleszewie niedaleko Gryfina. Pociąg osobowy jadący ze Szczecina do Zielonej Góry uderzył w przyczepę z drewnem. Część wagonów wykoleiła się blokując dwa tory. Według pierwszych informacji jedna osoba zginęła - kierowca ciężarówki, a 28 osób jest rannych. Trwa akcja ratunkowa.

Do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Samochód ciężarowy przewożący drewno wjechał pod pociąg osobowy. Na miejscu pracuje straż pożarna, policja i pogotowie ratunkowe.

 

Co najmniej jedna osoba nie żyje

 

Część rannych osób do szpitali odtransportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Stan siedmiu osób, które zostały poszkodowane w wypadku, określa się jako ciężki. Wśród rannych jest maszynista. 

 

Jak poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego Straży Pożarnej Tomasz Kubiak, pociągiem podróżowała grupa dzieci z miejscowości Rzepin. 

 

Dokładna liczba rannych jest teraz - gdy trwa akcja ratunkowa - trudna do ustalenia. Przed godz. 15 rzecznik policji w Gryfinie poinformował, że ranne zostały 22 osoby. Najświeższe doniesienia mówią już o 28 osobach, które odniosły obrażenia. Wśród nich ma być siedmioro dzieci.

 

Tor uszkodzony, trasa nieprzejezdna

 

Ruch pociągów na trasie Szczecin - Gryfino został całkowicie wstrzymany. Jeden tor jest uszkodzony, a sieć trakcyjna zerwana.

 

"Trasa Kostrzyn - Szczecin jest czasowo nieprzejezdna. Wprowadzona będzie zastępcza komunikacja autobusowa na trasie Szczecin - Gryfino. Do północy zmiany dotyczą kursowania 20 pociągów Przewozów Regionalnych i 4 PKP I" - poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe.

 

 

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiło infolinię dla rodzin osób poszkodowanych w wypadku w Daleszewie w gminie Gryfino. Bliscy osób uczestniczących w wypadku mogą dzwonić pod numer 800 170 010.

 

chojna24.plchojna24.pl
  

 

 

polsatnews.pl, fot. chojna24.pl

grz/hlk/zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie