Rekordowa wygrana w Eurojackpot w Polsce. Kumulacja urosła do 385 mln zł

Polska
Rekordowa wygrana w Eurojackpot w Polsce. Kumulacja urosła do 385 mln zł
pixabay/adam_gorka

"Pula na wygrane I stopnia w Eurojackpot nierozbita, ale mamy najwyższą wygraną w Polsce w tej grze" - poinformował w komunikacie Totalizator Sportowy. Zwycięzca zgarnął ponad 26 mln zł. W loterii nie padła jednak główna wygrana i kumulacja wynosi już 385 mln złotych.

Totalizator na razie nie ujawnił, gdzie padła rekordowa wygrana.

 

26,5 miliona dla szczęśliwca

 

Osoba, która wygrała w Eurojackpot 26 mln 597 tys. 867 zł zakreśliła liczby: 9, 18, 30, 47, 48 oraz 4, 6.


Do tej pory najwyższa wygrana w Polsce padła w Wiązowni (Lubelskie) 22 grudnia 2017 r. Nagroda za poprawne skreślenie kombinacji II stopnia wyniosła ok. 7 mln 155 tys. zł.

 

Losy gry Eurojackpot mozna w Polsce kupić w punktach Lotto.

 

Gracze mogą zakreślić 5 liczb z 50 dostępnych oraz 2 liczby z 10 lub zagrać na chybił trafił. Poprawne trafienie wszystkich liczb oznacza wygraną pierwszego stopnia.

 

90 mln euro do wygrania

 

Loteria Eurojackpot została stworzona w 2012 r. i jest dostępna dla mieszkańców i obywateli: Chorwacji, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Islandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Węgier, Włoch oraz Polski. Do gry mogą również przystąpić obywatele innych państw, jeśli w chwili zakupu kuponu znajdują się w wyżej wymienionych krajach. W grze występuje 12 stopni wygranych.

  

Wygrana I stopnia rośnie do maksymalnie 90 mln euro (ok. 394 mln złotych), a następnie utrzymywana jest na tym poziomie aż do jej rozbicia, czyli trafienia wszystkich wylosowanych liczb. Najwyższa możliwa wygrana w Eurojackpot padła trzykrotnie - w losowaniach 15 maja 2015 (Czechy), 14 października 2016 (Niemcy) i 9 lutego 2018 (Finlandia).

 

polsatnews.pl

bas/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie