90 mln euro - w Niemczech wyrównano rekord wygranej w loterii Eurojackpot

Świat
90 mln euro - w Niemczech wyrównano rekord wygranej w loterii Eurojackpot
Flickr/Die Sächsische LOTTO-GmbH

Właściciel wykupionego w niemieckiej Badeni-Wirtembergii losu europejskiej gry liczbowej Eurojackpot uzyskał w piątkowym losowaniu jako druga dotąd w ogóle i pierwsza w Niemczech osoba rekordową wygraną 90 mln euro.

Zakreślił on prawidłowo pięć z 50 liczb podstawowych i dwie z jednocyfrowych liczb dodatkowych. Zdobył dzięki temu najwyższą wygraną w dziejach gier liczbowych na terenie Niemiec i wyrównał rekord wypłaty w Eurojackpot, ustanowiony w maju ubiegłego roku kwotą 90 mln euro przez gracza z Czech.

 

Wielki wygrany i ośmiu szczęśliwców

 

Rekordowa wygrana stała się możliwa dzięki kumulacji, gdyż nikt nie zakreślił wszystkich prawidłowych liczb z wcześniejszych dziesięciu kolejnych losowań. Ośmiu innych szczęśliwców - pięciu z Niemiec, dwóch z Finlandii i jeden z Holandii - otrzyma po około 2,8 mln euro dzięki trafnemu wybraniu wszystkich liczb podstawowych i jednej z dwóch dodatkowych.

 

W grze Eurojackpot uczestniczy 17 państw europejskich. Ustanowiony na początku sierpnia bieżącego roku poprzedni niemiecki rekord wygranej w tej loterii wynosił 84,8 mln euro.

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie