Możliwe wyburzenie Domu Poselskiego. "Jego funkcjonalność była nowoczesna, ale w latach 70."

Polska
Możliwe wyburzenie Domu Poselskiego. "Jego funkcjonalność była nowoczesna, ale w latach 70."
Wikimedia Commons/Adrian Grycuk/CC-BY-SA-3.0-PL

Kancelaria Sejmu analizuje czy wykonać gruntowny remont Nowego Domu Poselskiego, czy go wyburzyć i wznieść nowy obiekt - powiedział dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. Jak dodał, niezależnie od wybranego rozwiązania, inwestycja potrwa kilka lat.

- Nowy Dom Poselski to obiekt, którego wzornictwo i funkcjonalność były nowoczesne, ale w latach 70. ubiegłego wieku, gdy był on projektowany i wznoszony. Pomimo faktu, że Kancelaria Sejmu, jako zarządca terenów sejmowych, dba o hotel sejmowy i stara się go regularnie odświeżać, nie da się uciec od rozważań na temat jego perspektyw - mówił Grzegrzółka.

 

Wskazał jednocześnie, że w 2018 r. roku do użytku oddany będzie nowoczesny budynek komisji sejmowych. - Teraz uwaga urzędników Kancelarii kieruje się ku sejmowemu hotelowi - dodał dyrektor CIS.

 

"Inwestycja potrwa kilka lat"

 

Jak wyjaśnił Grzegrzółka, Kancelaria Sejmu analizuje czy wykonać gruntowny remont Nowego Domu Poselskiego - przeprowadzany etapami - czy go wyburzyć i wznieść nowy obiekt.

 

- Niezależnie od rozwiązania, które zostanie wybrane, inwestycja potrwa kilka lat i będzie wymagała zabezpieczenia odpowiednich środków w budżecie Kancelarii - podkreślił dyrektor CIS.

 

O planach Kancelarii Sejmu jako pierwsza poinformowała "Rzeczpospolita".

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie