Będzie nadzwyczajne posiedzenie Sejmu. Chodzi o zmianę przepisów w związku z pożarami odpadów

Biznes
Będzie nadzwyczajne posiedzenie Sejmu. Chodzi o zmianę przepisów w związku z pożarami odpadów
Polsat News

- Wstępna data dodatkowego posiedzenia Sejmu to 27 czerwca; wśród kwestii, którymi w trybie nadzwyczajnym mieliby zająć się posłowie, są m.in. zmiany w przepisach związane z serią pożarów składowisk odpadów - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował w piątek, że marszałek Sejmu zwołał na sobotę Prezydium Sejmu i Konwent Seniorów, które podejmą decyzję o zwołaniu nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu. Wcześniej wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) powiedział, że dodatkowe posiedzenie Sejmu może zostać zwołane na środę.

 

- Strona rządowa zasygnalizowała potrzebę podjęcia pilnych prac legislacyjnych, co wiązałoby się z dodatkowym posiedzeniem Sejmu w nadchodzącym tygodniu. Wśród kwestii, którymi w trybie nadzwyczajnym mieliby zająć się posłowie, są m.in. zmiany w przepisach związane z serią pożarów składowisk odpadów - poinformował w piątek Grzegrzółka.

 

Dodał, że wstępna data dodatkowego posiedzenia Izby to 27 czerwca, jednak ostateczna decyzja dotycząca terminu oraz porządku obrad zostanie podjęta po sobotnim posiedzeniu Prezydium Sejmu i Konwentu Seniorów.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze