Burze i grad. Ostrzeżenia dla dziesięciu województw

Polska
Burze i grad. Ostrzeżenia dla dziesięciu województw
Pixabay.com/FelixMittermeier/Zdj. ilustracyjne

IMGW wydało we wtorek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Alerty wydano dla województw: śląskiego, opolskiego, łódzkiego, a także dla obszarów w części województw: kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego.

W województwie łódzkim, opolskim oraz części województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego IMGW prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu do 30 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami może wystąpić grad. Podobne warunki prognozuje się w części województwa dolnośląskiego oraz podkarpackiego i lubelskiego. W województwach śląskim i małopolskim mogą wystąpić burze z opadami deszczu lokalnie do 25 mm. Wiatr w porywach osiągnie prędkość do 65 km/h, lokalnie może wystąpić drobny grad.

 

Pierwszy stopień zagrożenia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne i zagrożenie życia. IMGW zaleca ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

 

W środę IMG prognozuje zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, miejscami burze, głównie w południowej połowie kraju. Temperatura maksymalna od 22 st.C do 25 st.C, chłodniej na wybrzeżu i miejscami na południu: od 19 st.C do 21 st.C, a na Podhalu: 15 st.C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu i pogórzu okresami dość silny, porywisty, północno-wschodni. W czasie burz wiatr silniejszy, porywisty.

 

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie