Poszła pobiegać na plaży, nieświadomie przekroczyła granicę USA. Na 15 dni trafiła do aresztu

Świat
Poszła pobiegać na plaży, nieświadomie przekroczyła granicę USA. Na 15 dni trafiła do aresztu
Facebook/Cedella Roman

19-letnia Francuzka, która w maju przypadkiem przekroczyła kanadyjsko-amerykańską granicę, wchodząc na terytorium Stanów Zjednoczonych, została zatrzymana i spędziła 15 dni w areszcie - podała w niedzielę agencja EFE. Cedella Roman ma teraz zakaz wjazdu do USA.

21 maja wieczorem Roman wyszła pobiegać na plażę w okolicach miasta White Brock, leżącego na południowym zachodzie Kanady, tuż przy granicy z USA. Z powodu przypływu studentka zeszła z plaży i nieświadomie znalazła się na terytorium USA, w stanie Waszyngton, gdzie trafiła na amerykańskich policjantów.

 

Kobietę zatrzymano; nie miała przy sobie żadnych dokumentów. Mimo zapewnień, że nie wiedziała, iż wchodzi na terytorium USA, została przewieziona do pilnie strzeżonego ośrodka zatrzymań w Tacomie, koło Seattle, ok. 200 km od miejsca, gdzie biegała. Zdaniem dziewczyny była tam traktowana jak kryminalistka.

 

Sprawdzali autentyczność dokumentów 15 dni

 

Roman później pozwolono skontaktować się z matką, która mieszka w Kanadzie i u której dziewczyna była na wakacjach. Kobieta przekazała kanadyjską wizę i paszport zatrzymanej. Władze USA zwróciły się jednak do Kanady o potwierdzenie autentyczności tych dokumentów.

 

Z powodu czasu, który był potrzebny do przeprowadzenia tych procedur, studentka była w areszcie 15 dni, razem z zatrzymanymi imigrantami.

Roman, ze względu na ten incydent, otrzymała zakaz wjazdu na terytorium USA.

 

O incydencie informują liczne media we Francji, gdzie sprawa odbiła się szerokim echem i jest postrzegana jako absurdalny wynik ostrej polityki migracyjnej administracji prezydenta USA Donalda Trumpa.

 

PAP

mr/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie