Areszt dla dwóch mężczyzn podejrzanych o handel dopalaczami. Mieli je sprzedać nastolatkom

Polska
Areszt dla dwóch mężczyzn podejrzanych o handel dopalaczami. Mieli je sprzedać nastolatkom
Polsat News

Sąd aresztował dwóch mężczyzn, zatrzymanych pod zarzutem handlu dopalaczami - podała we wtorek policja. Dwaj nastolatkowie z Jastrzębia-Zdroju trafili w bardzo poważnym stanie do szpitala po tym, jak zażyli środki, które miał im przekazać jeden z zatrzymanych.

Informację o uwzględnieniu przez sąd wniosku o aresztowanie obu podejrzanych na trzy miesiące przekazał st. sierż. Bartosz Frątczak z jastrzębskiej policji.

 

W sobotę rano policjanci z Jastrzębia-Zdroju otrzymali informację o 15- i 16-latku, którzy w ciężkim stanie trafili do szpitala po zażyciu dopalaczy. Obaj byli nieprzytomni, nie była znana ich tożsamość. Trafili do Ośrodka Ostrych Zatruć w Sosnowcu.

 

Dzięki nagraniom z monitoringu zidentyfikowano 31-latka, który prawdopodobnie poczęstował nastolatków niebezpieczną substancją, a potem się oddalił. Na nagraniu widać, jak chłopcy osuwają się na podłogę i tracą przytomność.

 

Biały proszek w mieszkaniu podejrzanego

 

31-latka zatrzymano w jego mieszkaniu. Podczas przeszukania policjanci znaleźli tam biały proszek, który został przekazany do badań. Mężczyzna usłyszał zarzut dokonania ciężkiego uszkodzenia ciała. Może mu grozić od 3 do 15 lat więzienia. Jak podała prokuratura, podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu.

 

Policja zatrzymała także - zamieszanego według niej w tę sprawę - 24-latka, w którego mieszkaniu znaleziono pochodne amfetaminy w postaci proszku, tabletek i ampułek. Policjanci zabezpieczyli również pieniądze w różnych walutach, karty sim, telefony.

 

Mężczyzna usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu substancji niebezpiecznych, za co grozi do 8 lat więzienia. Nie przyznał się.

 

Nie była to jedyna taka sprawa w ostatnich dniach w woj. śląskim. Kryminalni z Tarnowskich Gór zatrzymali 16-latka, który dwa dni wcześniej dał dopalacze swojemu rówieśnikowi. Ten drugi po zażyciu tej substancji stracił przytomność i trafił do szpitala. Tarnogórscy policjanci zatrzymali też dwie 19-latki, które miały być związane z tą sprawą. Podczas przeszukania mieszkania jednej z nich znaleźli marihuanę.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie