Wyłowiony z Odry noworodek był wcześniakiem. Mógł dryfować z nurtem rzeki nawet kilkanaście dni

Polska

Prokuratura liczy na pomoc w ustaleniu okoliczności śmierci noworodka, którego zwłoki w poniedziałek wyłowiono z Odry w miejscowości Nowa Sól (Lubuskie). Śledczy poinformowali, że chłopiec przyszedł na świat w 8. miesiącu ciąży. Wstępnie ustalono, że jego zwłoki mogły zostać wrzucone do rzeki kilka-kilkanaście dni przed ich znalezieniem.

18 czerwca około godz. 19, wędkujący nad Odrą mieszkaniec Nowej Soli w nurcie rzeki zauważył dryfujący pakunek. Przy użyciu wędki wyciągnął go z wody.

 

W jego wnętrzu znajdowały się zwłoki  chłopczyka wraz z pępowiną i łożyskiem. Dziecko było owinięte w ręcznik i reklamówkę, następnie zostały włożone do zasuwanej na zamek torby (marki Carmela), stanowiącej najprawdopodobniej element wyposażenia wózka dziecięcego oraz elementy zaczepów z wózka (marki Limak).

 

W torbie znajdowała się również damska bawełniana koszulka nocna (rozm. S, marki Dehai), podkoszulek na ramiączkach (z napisem Follow Filippi z emblematem słonia), damskie majtki, podpaski higieniczne i pielucha tetrowa.

 

Prośba o pomoc

 

Śledczy na obecnym etapie śledztwa nie przesądzają, że matka dziecka jest mieszkanką pow. nowosolskiego, gdyż zwłoki dryfowały z głównym nurtem rzeki, nie ustalono jak długo, i w którym miejscu wrzucono je do rzeki. Nie podano w komunikacie, czy dziecko urodziło się żywe. 

 

Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli, która opublikowała zdjęcia wyłowionej z rzeki torby oraz jej zawartość. "Każdy sygnał w tej sprawie może przyczynić się do wyjaśnienia przyczyn zdarzenia oraz dotarciu do osób mogących mieć z nim związek" - napisano w komunikacie. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniach dotyczących tożsamości właścicieli tych przedmiotów, są proszone o kontakt z Komendą Wojewódzką Policji w Gorzowie Wielkopolskim lub najbliższą jednostką policji pod nr tel. 112.

 

Ciało noworodka wyłowiono z rzeki w poniedziałek 18 czerwca. 

 

 

PAP, polsatnews.pl

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie