Ciało noworodka w Odrze. Makabryczne odkrycie w Nowej Soli

Polska

Ciało dziecka w Odrze zauważył wędkarz, który przebywał nad rzeką na wysokości parku Krasnala w Nowej Soli (Lubuskie). Wydobył je z wody i zawiadomił służby. Prokuratura potwierdza, że z rzeki wydobyto zwłoki noworodka płci męskiej. Więcej szczegółów śledczy nie ujawniają.

- W poniedziałek, ok. godziny 19.00 oficer dyżurny nowosolskiej komendy otrzymał informację, że przy Odrze wyłowiono ciało noworodka - powiedziała polsatnews.pl st. sierż. Justyna Sęczkowska, rzecznik komendy policji w Nowej Soli.

 

Dodała, że na miejscu czynności prowadziła grupa dochodzeniowo-śledcza. Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają przyczynę i okoliczności zdarzenia.

 

Zwłoki zostały zabezpieczone do sekcji. Niewykluczone, że przypłynęły w rejon Nowej Soli niesione przez nurt rzeki.

 

Kluczowa będzie sekcja zwłok

 

- Z wstępnej opinii specjalistów wynika, iż dziecko mogło przyjść na świat w ósmym miesiącu życia płodowego. Nie wiadomo, czy urodziło się żywe czy martwe. Śledczy liczą, że odpowiedź na to pytanie dadzą wyniki zarządzonej sekcji zwłok - powiedział Andrzej Stefanowski z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

 

Śledztwo wszczęte w tej sprawie przez Prokuraturę Rejonową w Nowej Soli jest prowadzone z art. 149 Kodeksu karnego. Zgodnie z nim "matka, która zabija dziecko w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".

 

Poniżej: rejon parku Krasnala nad Odrą, w którym znaleziono zwłoki noworodka.

 

 

polsatnews.pl, PAP

paw/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie